poniedziałek, 10 lipca 2017

Na marginesie: Dziennikarz zdradza - jak zrobić genialny program radiowy

Jesteś redaktorem muzycznym i chcesz robić super audycje, ale masz wątpliwości jak? W tym poście dziennikarz zdrajca, tzn. zdradza, jak się to robi.

Recepta już istnieje, dziennikarz znalazł ją słuchając audycji radiowych i postanowił ją zdradzić. Dziennikarze - zdradzają, bo są zdrajcami.

Genialną audycję z muzyką robi się tak. Całą audycję trzeba zapchać taką samą muzyką. Masz dwie godziny, zapychasz je np. starymi piosenkami. Masz trzy godziny, zapychasz je jednym wykonawcą lub kompozytorem.

Monokultura muzyczna w sensie to samo przez dwie lub trzy godziny. Tak właśnie robi się audycje, które zapadną w pamięć na dziesięciolecia.

PS. Nie lubię wielu rzeczy, wykonawców, kompozytorów, gatunków muzycznych itd. Jeśli redaktor lub redaktorka mi mówi, że przez całą audycję będzie to samo, na dodatek coś czego nie lubię, to wyłączę radio od razu, zresztą nie ma takiego wykonawcy, zespołu, kompozytora etc., którego nawet lubię i którego bym potrafił słuchać w kółko.

Czyli jeśli trudno jest znieść jeden zespól czy jednego wykonawcę, nawet jak się ich lubi, w większej dawce, to co jeśli przez cały program będzie się produkował ktoś, kogo się nie lubi?

Życie poza kręgiem polarnym jest takie trudne, bo tam albo jest wciąż dzień albo wciąż jest noc, czy jakoś tak. Mało kto potrafi coś takiego wytrzymać. Zmienność, rytm jest konieczny do życia.

Ale ja się na tym nie znam, zwłaszcza na radiu. Więc pamiętaj redaktorze. Chcesz odnieść sukces, puszczaj przez trzy godziny piosenki tego samego szarpidruta. Coś na zasadzie: lubisz tego a tego wykonawcę? Nie lubisz? No to w takim razie będzie on dla ciebie grał przez najbliższe trzy godziny.

PS.2 Ciekawym pomysłem jest też puszczanie jednej piosenki w kółko przez trzy godziny.

PS. 3 Ale ja może nie doceniam polskich redaktorów. Przecież w ich głowach może się właśnie rodzi pomysł, żeby jedną piosenkę puszczać w kółko przez cały dzień. Albo tydzień?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz