niedziela, 18 marca 2018

Na marginesie: Player Polskie Radio - instrukcja obsługi

Nie korzystam z tego Playera, jeśli już słucham radia, słucham przez radio. Wygląda to na masło maślane, słuchać radia przez radio, ale przecież można też radia słuchać np. z satelity, a odbiornik satelitarny radiem nie jest raczej.

W każdym razie zdarzyło mi się, że chciałem posłuchać jakiejś audycji radiowej przez internet. To nie takie proste. Kiedy w telefonie włączy się player polskiego radia, okazuje się, że w zamiast audycji odtwarza się jakiś filmik z reklamą. Więc ktoś mający alergię na reklamy niczego nie posłucha, tylko czym prędzej wyłączy aplikację.

Innym razem chciałem coś posłuchać przez komputer, ale i tam zaczęła się odtwarzać jakaś reklama, chociaż tym razem nie był to film, tylko reklama była "gadana". Wobec tego wyłączyłem aplikację czym prędzej i słuchanie skończyło się szybciej niż się zaczęło.

Ale co mają robić ludzie, którzy nie mając do dyspozycji zwykłego radia muszą słuchać przez internet? Dlaczego mają być dodatkowo molestowani przez te nadprogramowe reklamy poza tymi, których w polskim publicznym radio jest aż nadto?

Dla słuchających radia przez internet mam króciutki poradnik.

Wersja komórkowa:

1. Włączamy aplikację.
2. Kiedy widzimy, że zaczyna się odtwarzać reklama, chowamy telefon do kieszeni na parę minut.
3. Wyciągamy telefon i patrzymy czy reklama się skończyła. Jeśli nie skończyła się jeszcze, znów chowamy telefon do kieszeni na następne parę minut.
4. Kiedy reklamy się wreszcie skończą zakładamy słuchawki i słuchamy.

Niestety nawet wtedy może się okazać, że trafimy na blok reklamowy. Nie ma rady, zdejmujemy słuchawki i czekamy. Reklamy są przed pełną godziną, następne reklamy są po serwisie i pogodzie, a też mogą się zdarzyć "o wpół do..." Patrząc na zegarek będziemy wiedzieć, że nie ma sensu zakładać słuchawek, bo pięć po na pewno będą nam polecać papier toaletowy lub maść ma hemoroidy. Audycje zaczynają się tak dziesięć po, zresztą zależy w którym programie.

Wersja laptopowa.

1. Wyciszamy dźwięki w mikserze.
2. Włączamy aplikację PR do słuchania i czekamy parę minut. Jeśli by się zaczął odtwarzać filmik minimalizujemy.
3. Sprawdzamy, czy filmik się skończył, a jeśli reklama była gadana włączamy na próbę dźwięk.
4. Jeśli stwierdzimy, że reklama się skończyła, możemy zacząć słuchać. Jak reklamują coś wciąż jeszcze, wyłączamy dźwięk i ewentualnie minimalizujemy player.

Wszystkie wcześniejsze uwagi o tym kiedy nadawane są reklamy są aktualne i trzeba o tym pamiętać.

Ktoś może powiedzieć, że co to za problem, że w publicznym radio są reklamy, przecież są tacy, którzy je lubią. Owszem, są tacy, co im się reklamy podobają, ale medycyna wciąż robi postępy i nawet już teraz są na to leki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz